fbpx

Günümüzde bilinirliği giderek artan kişilere bağımsız bir şekilde çalışma imkanları sunması özelliğiyle kendi işini yapmak isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu gayrimenkul satış temsilciği hakkımda merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfadan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gayrimenkul satış temsilciği işi kendi işine yatırım yapmak, kendini sürekli geliştirmek ile doğrudan alakalıdır. İdeal bir gayrimenkul satış temsilcisi nasıl olunur sorusuna yanıt arıyorsanız doğru adrestesiniz. 

Gayrimenkul Ne Demektir?

Gayrimenkul satış temsilciliği yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı temel kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlara genel olarak sektörde tecrübe edindikçe daha kolay bir şekilde hâkim olabilirler. Ülkemizde gayrimenkul olarak nitelendirilen ürünler genel olarak emlak, arazi ve diğer taşınmazlar olarak bilinmektedir. Belirli bir arazi üzerinde var olan tüm yapılara ülkemizde gayrimenkul danışmanları hizmet vermektedir. Bir diğer özellik ile gayrimenkuller her alım satımda bir değer kazanmaktadır. Bu değeri genel olarak malın bulunduğu konum, hizmet verdiği statü etki etmektedir. Bu niteliklere sahip olan tüm taşınmazlara gayrimenkul adı verilmektedir. 

 

Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul satış danışmanları genel olarak müşterileri için en ideal yapıyı gösteren ve satışını sağlayan kişiler olarak değerlendirebiliriz. Genel olarak bir taşınmaz satın almak isteyen müşterilerine onların beklentileri ile birebir uyumlu modeller sunan karşı tarafa istediği en ideal mülkü pazarlayan, mülkü tanımasını sağlayan ve daha sonra devir işlemleri için o kişileri bilgilendiren kişilerdir. Profesyonel bir gayrimenkul danışmanının görev alanları aşağıda listelemiştir. 

  • Gelen taleplere göre özel ürün listeleri hazırlamak,
  • Portföyünde bulunan taşınmazları müşterilerine en iyi şekilde pazarlamak, ürün görsellerini hazırlamak,
  • Gelen talepler üzerine ürün fiyatları hakkında en doğru bilgileri karşı tarafa aktarmak,
  • Müşterileri bir taşınmazı almaya niyet ettiklerinde hukuksal tüm aşamaları anlatmak ve devir işlemleri için gerekli tüm prosedürleri karşı tarafa aktarmak.
  • Devir işlemleri sırasında çıkabilecek tüm sorunlarda onların yanında olmak ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmek. 

 

Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Olunur?

Gayrimenkul danışması nasıl olunur sorusunu soran kişilere verebileceğiniz en net cevap bu iş sektörüne ilgi duymaları gerektiğidir. Bu sektörde var olan yenilikleri ve kanun değişikliklerini yakından takip eden herkes kolay bir şekilde gayrimenkul danışmanı olabilmektedir. Bu alan için açılmış özel kurslara katılarak kendini geliştiren ve sertifika alan kişilerin sektörde çok daha kolay satış yaptığı her zaman belirtilmiştir. Tüm bu aşamalardan geçen kişiler kendi ofislerini kurarak markalaşma üzerine çalışmaya başlayabilir. 

click the arrow and contact us.